Jeżeli chcesz doskonalić skupienie, to mam dla Ciebie proste i bardzo efektywne ćwiczenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Możesz je praktykować na komputerze, smartfonie lub tablecie.

Po kliknięciu w znajdujący się na górze strony obrazek albo w ten link https://koncentracja.sprintechlearning.com/ przejdziesz na stronę z ćwiczeniem. Na pierwszym ekranie będziesz miał wybór, czy chcesz przejść najpierw przez krótką instrukcję, czy wejść od razu w ćwiczenie skupienia. Po wejściu w ćwiczenie, trzeba będzie wybrać czas jego trwania. Na pierwszy raz proponuję wybrać tylko 3 minuty.

Samo ćwiczenie jest banalnie proste. Za każdym razem kiedy robisz wydech (i na nim się skupiaj) klikaj w zielone koło na ekranie. Uwaga, co piąty wydech kliknij dwukrotnie. Ten mechanizm pilnuje, abyśmy nie uciekali myślami i klikali bezwiednie w ekran. Na koniec ćwiczenia otrzymasz informacje o średniej oddechów na minutę i liczbie popełnionych przez błędów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o koncentracji, zapraszam do przeczytania K jak Koncentracja.

Acha. Strona z ćwiczeniem nie zbiera od Ciebie żadnych informacji i jest w pełni bezpieczna. Nikt Cię nie będzie atakował reklamami albo innymi rozpraszaczami. Zapewniam – to ja jestem właścicielem tego narzędzia 😊.