Po zwycięstwie Dawida Kubackiego w konkursie „Czterech Skoczni” jeden z reporterów telewizji polskiej zadał mu pytanie „Jak długo uda ci się utrzymać tak dobrą formę?”. Dawid szczerze, bez chwili zająknięcia odpowiedział „A to jedno z tych bardzo głupich pytań”. I słusznie. Bo mamy (i nie tylko Polacy) spory problem z budowaniem w sobie i innych właściwego nastawienia nie tylko do współzawodnictwa, ale również do przygody nazywanej powszechnie życiem.

Kilka lat temu profesor Carol S. Dweck z Uniwersytetu Stanford opublikowała wyniki badań dotyczących wpływu nastawienia na radzenie sobie z trudnościami. W swoim badaniu określiła dwa rodzaje nastawienia: na stałość i rozwój. Dzięki stosunkowo prostym eksperymentom uwodniła, że dzięki nastawieniu na rozwój jesteśmy bardziej wytrwali i łatwiej znosimy niepowodzenia. O badaniu tym piszę dokładniej w komiksie „N jak Nastawienie”.

Dlaczego więc po raz kolejny mielę ten temat? Otóż firma SprinTech Learning stworzyła specjalny sprint, który umożliwia zbadanie swojego poziomu nastawienia oraz nauczenia się, jakimi słowami i postawami możemy budować w sobie i innych nastawienie na rozwój.

Sprint znajdziecie pod adresem https://go.sprin.tech/sprint-mindset

Zapraszam!