Ponad 70% uczestników badania diagnozującego znaczenie odwagi w naszym życiu stwierdziło, że  jest ona dla nich co najmniej ważna. Nic dziwnego. Zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym, każdy z nas niejednokrotnie staje przed wyzwaniem, które wymaga śmiałego działania. Może właśnie dlatego, wystąpienia związane z odwagą cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Poniżej przedstawiam Państwu dwa przykładowe tematy, które mam przyjemność prezentować większym grupom. Każde wystąpienie trwa od 60 do 80 minut.

Którego wilka karmisz, czyli jak podążać śmiałymi ścieżkami

Nie mieliśmy nic do stracenia. Cieszyliśmy się grą, tym że mistrzostwa świata są u nas, że mamy świetnych kibiców, którzy nas dopingują. To był klucz do zwycięstwa. Zawsze można przegrać, ale trzeba starać się na boisku i wówczas jest szansa na wygraną…

Mariusz Wlazły

Właśnie zakończył się pierwszy set finału Mistrzostw Świata w piłce siatkowej. Polska drużyna przegrała z Brazylią 18:25. Canarinhos grali jak doskonale naoliwiona maszyna. Nasz najlepszy atakujący Mariusz Wlazły, wielokrotnie nie był w stanie przebić się przez ich blok. Schodzimy na przerwę ze spuszczonymi głowami…

Porażki i przegrane przytrafiają się każdemu z nas. Jednak różnica pomiędzy nami tkwi w tym, jak potraktujemy te sytuacje.